SymfonyWorld Online 2020
100% online
30+ talks + workshops
Live + Replay watch talks later

تقدیر و تشکر

5.0 version
Maintained

تقدیر و تشکر

من عاشق کتاب هستم. کتاب‌هایی که می‌توانم در دست‌هایم نگاهشان دارم.

آخرین بار که کتابی در رابطه با سیمفونی نوشتم، دقیقاً ۱۰ سال پیش بود. تقریباً نسخه‌ی ۱.۴ سیمفونی بود. از آن زمان تا به حال، هرگز در مورد سیمفونی ننوشته‌ام!

آنقدر در رابطه با نوشتن دوباره در مورد سیمفونی هیجان‌زده بودم که پیش‌نویس اول را ظرف یک هفته به پایان رساندم. اما نسخه‌ای که شما هم‌اکنون در حال مطالعه آن هستید زمان بسیار بیشتری گرفت. نوشتن یک کتاب زمان و انرژی بسیاری می‌گیرد. از طراحی جلد تا قالب‌بندی صفحات و از اصلاح کدها تا مرور دونفره، هرگز تمامی ندارد. شما همواره می‌توانید بخشی را بهبود دهید، تکه‌ای از کد را ارتقا دهید، اشتباهات تایپی را رفع کنید، یا توضیحات را بازنویسی کنید تا کوتاه‌تر و بهتر شود.

نوشتن کتاب همچون سفری است که نمی‌خواهید در آن تنها باشید. بسیاری از افراد به صورت مستقیم و غیرمستقیم در آن مشارکت داشته‌اند. از تمام شما متشکرم!

می‌خواهم از تمام افرادی که وقت زیادی را صرف بازبینی محتوا (از اشتباهات تایپی گرفته تا بهبود محتوا) کردند، خالصانه تشکر کنم. برخی از آنان حتی در نوشتن قطعات کد به من کمک کرده‌اند:

  • Javier Eguiluz
  • Ryan Weaver
  • Titouan Galopin
  • Nicolas Grekas
  • Kévin Dunglas
  • Tugdual Saunier
  • Grégoire Pineau
  • Alexandre Salomé

مترجمان

مستندات رسمی سیمفونی تنها به زبان انگلیسی در دسترس است. در گذشته تعدادی ترجمه از مستندات رسمی وجود داشت که تصمیم گرفتیم ارائه آن‌ها را به علت اینکه همواره ناهماهنگ بودند، متوقف کنیم. قاعدتاً مستندات منسوخ‌شده از نبود مستندات بدتر است.

مهم‌ترین دشواری در قسمت ترجمه‌ها، بحث نگهداری آن‌ها است. مستندات سیمفونی هر روزه توسط هزاران مشارکت‌کننده به‌روزرسانی می‌شوند. داشتن تیمی از افراد داوطلب که تمام این تغییرات را به صورت آنی ترجمه نمایند تقریباً غیرممکن است.

با این حال، ترجمه کتابی همچون کتاب حاضر که در حال مطالعه آن هستید، بسیار مدیریت‌پذیرتر است. تلاش دارم تا در مورد ویژگی‌هایی بنویسم که در طول زمان تغییر چندانی نمی‌کنند و به همین دلیل، محتوای کتاب باید در گذر زمان کاملاً پایدار بماند.

اما چرا باید در دنیای فناوری که زبان انگلیسی در عمل زبان پیشفرض است، مستندات غیر انگلیسی بخواهیم؟ سیمفونی توسط توسعه‌دهندگان در سراسر جهان استفاده می‌شود و برخی از آنان برای مطالعه‌ی محتوای انگلیسی احساس راحتی کمتری می‌کنند. ترجمه‌ی مستنداتِ «راهنمای شروع کار» در واقع بخشی از ابتکارات متنوع سیمفونی است که ما در آن به دنبال‌ پیداکردن راه‌هایی هستیم تا سیمفونی در حد امکان نیاز تمام افراد را پوشش دهد.

همان طور که می‌توانید تصور کنید، ترجمه‌ی بیش از ۳۰۰ صفحه، حجم کاری زیادی محسوب می‌شود و من می‌خواهم از تمام افرادی که در ترجمه‌ی این کتاب همکاری داشته‌اند، تشکر نمایم:

  • Amirreza Shafaat
  • Behnoush Norouzali
  • Arman Hosseini
  • Sadra Amlashi
  • Mohammad Zare Moghdam

حامیان شرکتی

این کتاب از جهت مالی توسط افرادی در سرتاسر جهان پشتیبانی شده است . به لطف آن‌ها، این کتاب به صورت آنلاین و رایگان در دسترس است و همچنین به صورت مجلد در کنفرانس‌های سیمفونی ارائه می‌گردد.

حامیان شخصی

Javier Eguiluz @javiereguiluz
Tugdual Saunier @tucksaun
Alexandre Salomé https://alexandre.salome.fr
Timo Bakx
Arkadius Stefanski https://ar.kadi.us
Oskar Stark @OskarStark
slaubi  
Jérémy Romey
Nicolas Scolari  
Guys & Gals at SymfonyCasts https://symfonycasts.com
Roberto santana
Ismael Ambrosi
Mathias STRASSER https://roukmoute.github.io/
Platform.sh team http://www.platform.sh
ongoing https://www.ongoing.ch
Magnus Nordlander @magnusnordlander
Nicolas Séverin @nico-incubiq
Centarro https://www.centarro.io
Lior Chamla https://learn.web-develop.me
Art Hundiak @ahundiak
Manuel de Ruiter https://www.optiwise.nl/
Vincent Huck  
Jérôme Nadaud https://nadaud.io
Michael Piecko @mpiecko
Tobias Schilling https://tschilling.dev
ACSEO https://www.acseo.fr
Omines Internetbureau https://www.omines.nl/
Seamus Byrne http://seamusbyrne.com
Pavel Dubinin @geekdevs
Jean-Jacques PERUZZI https://linkedin.com/in/jjperuzzi
Alexandre Jardin @ajardin
Christian Ducrot http://ducrot.de
Alexandre HUON @Aleksanthaar
François Pluchino @francoispluchino
We Are Builders https://we.are.builders
Rector @rectorphp
Ilyas Salikhov
Romaric Drigon
Lukáš Moravec @morki
Malik Meyer-Heder @mehlichmeyer
Amrouche Hamza
Russell Flynn https://custard.no
Shrihari Pandit
Salma NK.
Nicolas Grekas  
Roman Ihoshyn https://ihoshyn.com
Radu Topala https://www.trisoft.ro
Andrey Reinwald https://www.facebook.com/andreinwald
JoliCode @JoliCode
Rokas Mikalkėnas  
Zeljko Mitic @strictify
Wojciech Kania @wkania
Andrea Cristaudo https://andrea.cristaudo.eu/
Adrien BRAULT-LESAGE @AdrienBrault
Cristoforo Stevio Cervino http://www.steviostudio.it
Michele Sangalli  
Florian Reiner http://florianreiner.com
Ion Bazan @IonBazan
Marisa Clardy
Donatas Lomsargis http://donatas.dev
Johnny Lattouf
Duilio Palacios https://styde.net
Pierre Grimaud @pgrimaud
Marcos Labad Díaz
Stephan Huber https://www.factorial.io
Loïc Vernet https://www.strangebuzz.com
Daniel Knoch http://www.cariba.de
Emagma http://www.emagma.fr
Gilles Doge  
Malte Wunsch @MalteWunsch
Jose Maria Valera Reales @Chemaclass
Cleverway https://cleverway.eu/
Nathan @nutama
Abdellah EL GHAILANI https://connect.symfony.com/profile/aelghailani
Solucionex https://www.solucionex.com
Elnéris Dang https://linkedin.com/in/elneris-dang/
Class Central https://www.classcentral.com/
Ike Borup https://idaho.dev/
Christoph Lühr https://www.christoph-luehr.com/
Zig Websoftware http://www.zig.nl
Dénes Fakan
Danny van Kooten http://dvk.co
Denis Azarov http://azarov.de
Martin Poirier T. https://linkedin.com/in/mpoiriert/
Dmytro Feshchenko @dmytrof
Carl Casbolt https://www.platinumtechsolutions.co.uk/
Irontec https://www.irontec.com
Lukas Plümper https://lukaspluemper.de/
Neil Nand https://neilnand.co.uk
Andreas Möller https://localheinz.com
Alexey Buldyk https://buldyk.pw
Page Carbajal https://pagecarbajal.com
Florian Voit https://rootsh3ll.de
Webmozarts GmbH https://webmozarts.com
Alexander M. Turek @derrabus
Zan Baldwin
Ben Marks, Magento http://bhmarks.com

عشق خانوادگی

حمایت از خانواده همه چیز است. یک تشکر بزرگ از همسرم، Hélène و دو فرزند فوق‌العاده‌ام، Thomas و Lucas، برای حمایت بی‌وقفه‌شان.

از نقاشی توماس لذت ببرید ... و از کتاب!

../_images/illus-thomas.png

  • « Previous سیمفونی ۵: سریع‌ترین مسیر
  • Next » این کتاب درباره‌ی چیست؟

This work, including the code samples, is licensed under a Creative Commons BY-NC-SA 4.0 license.