SymfonyWorld Online 2020
100% online
30+ talks + workshops
Live + Replay watch talks later

Erkenningen

5.0 version
Maintained

Erkenningen

Ik hou van boeken. Boeken die ik met mijn handen kan vasthouden.

De laatste keer dat ik een boek over Symfony schreef was precies 10 jaar geleden. Het ging over Symfony 1.4. Sindsdien heb ik nooit meer over Symfony geschreven!

Ik was zo enthousiast om weer over Symfony te schrijven dat ik het eerste ontwerp binnen een week af had. Maar, de versie die je nu leest heeft veel meer tijd en energie gekost. Van het ontwerp van de omslag tot de pagina-indeling. Van code-verbeteringen tot reviews. Eigenlijk is een boek bijna nooit af. Er is altijd wel een sectie of een stukje code te verbeteren, wat typefouten corrigeren, of een uitleg te herschrijven om het korter en beter te maken.

Het schrijven van een boek wil je niet in je eentje ondernemen. Veel mensen hebben direct of indirect een bijdrage geleverd. Ik dank jullie allemaal hiervoor!

Ik wil alle geweldige mensen bedanken die tijd hebben besteed aan het nalezen van de inhoud om typefouten te detecteren en de inhoud te verbeteren; sommigen hebben me zelfs geholpen met het schrijven van enkele codefragmenten:

  • Javier Eguiluz
  • Ryan Weaver
  • Titouan Galopin
  • Nicolas Grekas
  • Kévin Dunglas
  • Tugdual Saunier
  • Grégoire Pineau
  • Alexandre Salomé

Vertalers

De officiële Symfony-documentatie is alleen beschikbaar in het Engels. In het verleden hadden we enkele vertalingen, maar we besloten deze stop te zetten, omdat ze nooit gelijk liepen. Verouderde documentatie is waarschijnlijk nog erger dan helemaal geen documentatie.

Het grootste probleem met vertalingen is deze onderhouden. De Symfony-documentatie wordt elke dag door tientallen medewerkers bijgewerkt. Het is bijna onmogelijk om een team van vrijwilligers te hebben om alle veranderingen bijna real-time te vertalen.

Het vertalen van een boek zoals dit is echter beter te doen. Ik heb geprobeerd om te schrijven over features die in de loop der tijd niet veel zullen veranderen, waardoor de inhoud van het boek vrij stabiel zal blijven.

Maar waarom zouden we niet-Engelse documentatie willen in een wereld waar Engels de standaardtaal is? Symfony wordt gebruikt door ontwikkelaars over de hele wereld, waarvan sommige minder comfortabel zijn met het lezen van Engels materiaal. Symfony heeft een diversiteitsinitiatief, waarbij we ernaar streven om Symfony zo inclusief mogelijk te maken. Het vertalen van “aan de slag”-documentatie maakt hier onderdeel van uit.

Zoals je je kunt voorstellen, is het vertalen van meer dan 300 pagina’s een enorme hoeveelheid werk, en ik wil alle mensen bedanken die hebben geholpen bij het vertalen van dit boek:

  • Tom Van Looy
  • Ivo van Beek
  • Evert Harmeling
  • Mike de Vrind
  • Pauline Vos
  • Jos Elstgeest
  • Ricardo de Vries

Bedrijven die steun hebben gegeven

Dit boek werd financieel gesteund door mensen over de hele wereld. Dankzij hen is deze inhoud gratis online beschikbaar en wordt het uitgedeeld als een papieren boek op Symfony-conferenties.

Personen die steun hebben gegeven

Javier Eguiluz @javiereguiluz
Tugdual Saunier @tucksaun
Alexandre Salomé https://alexandre.salome.fr
Timo Bakx
Arkadius Stefanski https://ar.kadi.us
Oskar Stark @OskarStark
slaubi  
Jérémy Romey
Nicolas Scolari  
Guys & Gals at SymfonyCasts https://symfonycasts.com
Roberto santana
Ismael Ambrosi
Mathias STRASSER https://roukmoute.github.io/
Platform.sh team http://www.platform.sh
ongoing https://www.ongoing.ch
Magnus Nordlander @magnusnordlander
Nicolas Séverin @nico-incubiq
Centarro https://www.centarro.io
Lior Chamla https://learn.web-develop.me
Art Hundiak @ahundiak
Manuel de Ruiter https://www.optiwise.nl/
Vincent Huck  
Jérôme Nadaud https://nadaud.io
Michael Piecko @mpiecko
Tobias Schilling https://tschilling.dev
ACSEO https://www.acseo.fr
Omines Internetbureau https://www.omines.nl/
Seamus Byrne http://seamusbyrne.com
Pavel Dubinin @geekdevs
Jean-Jacques PERUZZI https://linkedin.com/in/jjperuzzi
Alexandre Jardin @ajardin
Christian Ducrot http://ducrot.de
Alexandre HUON @Aleksanthaar
François Pluchino @francoispluchino
We Are Builders https://we.are.builders
Rector @rectorphp
Ilyas Salikhov
Romaric Drigon
Lukáš Moravec @morki
Malik Meyer-Heder @mehlichmeyer
Amrouche Hamza
Russell Flynn https://custard.no
Shrihari Pandit
Salma NK.
Nicolas Grekas  
Roman Ihoshyn https://ihoshyn.com
Radu Topala https://www.trisoft.ro
Andrey Reinwald https://www.facebook.com/andreinwald
JoliCode @JoliCode
Rokas Mikalkėnas  
Zeljko Mitic @strictify
Wojciech Kania @wkania
Andrea Cristaudo https://andrea.cristaudo.eu/
Adrien BRAULT-LESAGE @AdrienBrault
Cristoforo Stevio Cervino http://www.steviostudio.it
Michele Sangalli  
Florian Reiner http://florianreiner.com
Ion Bazan @IonBazan
Marisa Clardy
Donatas Lomsargis http://donatas.dev
Johnny Lattouf
Duilio Palacios https://styde.net
Pierre Grimaud @pgrimaud
Marcos Labad Díaz
Stephan Huber https://www.factorial.io
Loïc Vernet https://www.strangebuzz.com
Daniel Knoch http://www.cariba.de
Emagma http://www.emagma.fr
Gilles Doge  
Malte Wunsch @MalteWunsch
Jose Maria Valera Reales @Chemaclass
Cleverway https://cleverway.eu/
Nathan @nutama
Abdellah EL GHAILANI https://connect.symfony.com/profile/aelghailani
Solucionex https://www.solucionex.com
Elnéris Dang https://linkedin.com/in/elneris-dang/
Class Central https://www.classcentral.com/
Ike Borup https://idaho.dev/
Christoph Lühr https://www.christoph-luehr.com/
Zig Websoftware http://www.zig.nl
Dénes Fakan
Danny van Kooten http://dvk.co
Denis Azarov http://azarov.de
Martin Poirier T. https://linkedin.com/in/mpoiriert/
Dmytro Feshchenko @dmytrof
Carl Casbolt https://www.platinumtechsolutions.co.uk/
Irontec https://www.irontec.com
Lukas Plümper https://lukaspluemper.de/
Neil Nand https://neilnand.co.uk
Andreas Möller https://localheinz.com
Alexey Buldyk https://buldyk.pw
Page Carbajal https://pagecarbajal.com
Florian Voit https://rootsh3ll.de
Webmozarts GmbH https://webmozarts.com
Alexander M. Turek @derrabus
Zan Baldwin
Ben Marks, Magento http://bhmarks.com

Familieliefde

Steun van je familie betekent alles. Veel dank aan mijn vrouw, Hélène en mijn twee prachtige kinderen, Thomas en Lucas, voor hun voortdurende steun.

Geniet van Thomas zijn illustratie… en van het boek!

../_images/illus-thomas.png

This work, including the code samples, is licensed under a Creative Commons BY-NC-SA 4.0 license.