Крок 1: Перевірка робочого середовища

5.2 version
Maintained

Перевірка робочого середовища

Перш ніж розпочати роботу над проектом, ми маємо переконатися, що у всіх є правильно налаштоване середовище. Це дуже важливо. Інструменти розробників, які сьогодні є в нашому розпорядженні, дуже сильно відрізняються від тих, що були 10 років тому. Вони сильно еволюціонували, на краще. Було б прикро не використовувати їх. Хороші інструменти допоможуть досягти великих успіхів.

Будь ласка, не пропускайте цей крок. Або хоча б прочитайте останній розділ про Symfony CLI.

Комп’ютер

Вам потрібен комп’ютер. Хороша новина полягає в тому, що він може працювати на будь-якій популярній операційній системі: macOS, Windows або Linux. Symfony та всі інструменти, які ми будемо використовувати, сумісні з кожним із них.

Нав’язливий вибір

Я хочу швидко рухатися вперед з найкращими можливими варіантами. Я зробив довільний вибір для цієї книги.

PostgreSQL стане нашим вибором для всього: від бази даних до черг, від кешу до сховища сесій. Для більшості проектів PostgreSQL є найкращим рішенням, добре масштабується і дозволяє спростити інфраструктуру, керуючи тільки одним сервісом.

Наприкінці книги ми дізнаємося як використовувати RabbitMQ для черг і Redis для сесій.

IDE

Ви можете використовувати Блокнот, якщо хочете. Хоча я б не рекомендував його.

Раніше я працював в Textmate. Більше ні. Комфорт використання «справжньої» IDE безцінний. Автодоповнення, оператори use, що додаються і сортуються автоматично, перехід від одного файлу до іншого — це декілька функцій, які підвищують вашу продуктивність.

Я рекомендую використовувати Visual Studio Code чи PhpStorm. Перша — безкоштовна, остання ні, але вона має кращу інтеграцію з Symfony (завдяки плагіну Symfony Support Plugin). Вибір за вами. Я знаю, що ви хочете знати яку IDE використовую я. Я пишу цю книгу в Visual Studio Code.

Термінал

Ми будемо постійно перемикатися з IDE на командний рядок. Ви можете використовувати вбудований в IDE термінал, але я вважаю за краще використовувати реальний, щоб мати більше місця.

Linux поставляється з вбудованим терміналом — програма Terminal. Використовуйте iTerm2 для mac OS. У Windows добре працює Hyper.

Git

У своїй останній книзі, я рекомендував SVN (Subversion), у якості системи контролю версій. Але, схоже, що зараз всі використовують Git.

У Windows, встановіть Git bash.

Переконайтеся, що ви знаєте, як виконувати звичайні операції, такі як git clone, git log, git show, git diff, git checkout, …

PHP

Ми будемо використовувати Docker для сервісів, але мені подобається, щоб PHP був встановлений на моєму локальному комп’ютері з причин продуктивності, стабільності та простоти. Називайте мене старомодним, якщо хочете, але поєднання локального PHP та Docker сервісів — ідеально для мене.

Використовуйте PHP 8.0 і перевірте чи встановлено наступні розширення PHP, або встановіть їх зараз: intl, pdo_pgsql, xsl, amqp, gd, openssl, sodium. За бажанням також встановіть redis, curl і zip.

Ви можете перевірити поточні розширення за допомогою php -m.

Нам також знадобиться php-fpm, якщо ваша платформа підтримує його, хоча php-cgi теж підійде.

Composer

Управління залежностями в проекті з Symfony — дуже важливо. Встановіть останню версію Composer — інструменту для управління залежностями в PHP.

Якщо ви не знайомі з Composer, знайдіть час, щоб прочитати про нього.

Порада

Нема потреби вводити команди повністю: composer req робить те саме, що й composer require, використовуйте composer rem замість composer remove, …

NodeJS

Ми не будемо писати багато коду JavaScript, але ми будемо використовувати інструменти JavaScript/NodeJS, щоб управляти нашими ресурсами. Переконайтеся, що у вас встановлено NodeJS і менеджер пакетів Yarn.

Docker та Docker Compose

Управління сервісами буде здійснюватися за допомогою Docker і Docker Compose. Встановіть їх і запустіть Docker. Якщо ви початківець, ознайомтеся із цим інструментом. Не хвилюйтеся, сценарії використання Docker будуть досить простими, без екстравагантних конфігурацій і складних налаштувань.

Symfony CLI

І останнє, але не менш важливе, ми будемо використовувати symfony CLI для підвищення нашої продуктивності. Від локального веб-сервера, до повної інтеграції з Docker і підтримки SymfonyCloud, це значно заощадить наш час.

Встановіть Symfony CLI й помістіть його у каталог змінної середовища $PATH. Створіть обліковий запис SymfonyConnect, якщо у вас його ще немає, і увійдіть у систему за допомогою symfony login.

Щоб використовувати HTTPS локально, нам також потрібно встановити центр сертифікації (ЦС), щоб увімкнути підтримку TLS. Виконайте наступну команду:

1
$ symfony server:ca:install

Переконайтеся, що ваш комп’ютер відповідає всім необхідним вимогам, виконавши наступну команду:

1
$ symfony book:check-requirements

Якщо ви хочете пофантазувати, ви також можете виконати Symfony proxy. Це необов’язково, але дозволяє отримати локальне доменне ім’я, що закінчується на .wip для вашого проекту.

При виконанні команди в терміналі ми майже завжди будемо ставити перед нею префікс symfony, наприклад, symfony composer замість просто composer чи symfony console замість ./bin/console

Основна причина полягає в тому, що Symfony CLI автоматично встановлює деякі змінні середовища на основі служб, запущених на вашому комп’ютері через Docker. Ці змінні середовища доступні для HTTP-запитів, оскільки локальний веб-сервер вводить їх автоматично. Таким чином, використання префіксу symfony в CLI гарантує однакову поведінку на різних платформах.

Крім того, Symfony CLI автоматично обирає «кращу» версію PHP для проекту.


  • « Previous Крок 0: Про що ця книга?
  • Next » Крок 2: Знайомство з проектом

This work, including the code samples, is licensed under a Creative Commons BY-NC-SA 4.0 license.