Подяки

5.2 version
Maintained

Подяки

Я обожнюю книги. Книги, які я можу тримати в руках.

Востаннє я писав книгу про Symfony рівно 10 років тому. Вона була про версію 1.4. Відтоді я більше ніколи не писав про Symfony!

Мені було так приємно знову писати про Symfony, що я завершив першу чернетку вже за тиждень. Але версія, яку ви читаєте, зайняла набагато більше часу. Написання книги забирає багато часу й енергії. Від дизайну обкладинки до макета сторінки. Від налаштування коду до рецензій колег. Це майже ніколи не закінчується. Ви завжди можете поліпшити розділ, вдосконалити певний фрагмент коду, виправити друкарські помилки чи переписати пояснення, щоб зробити його коротшим і кращим.

Написання книги — це мандрівка, яку не хочеться здійснювати самостійно. Багато людей зробили свій внесок прямо чи опосередковано. Дякую вам всім!

Я щиро хочу подякувати всім прекрасним людям, які витратили багато часу на рецензію контенту, щоб знайти друкарські помилки й поліпшити зміст; деякі навіть допомогли мені написати певні фрагменти коду:

  • Javier Eguiluz
  • Ryan Weaver
  • Titouan Galopin
  • Nicolas Grekas
  • Kévin Dunglas
  • Tugdual Saunier
  • Grégoire Pineau
  • Alexandre Salomé

Перекладачі

Офіційна документація Symfony доступна виключно англійською. У нас були деякі переклади в минулому, але ми вирішили припинити їх надавати, оскільки вони завжди були несинхронні. А застаріла документація, ймовірно, гірше, ніж взагалі відсутність документації.

Основна проблема з перекладами — це технічне обслуговування. Документація Symfony оновлюється щоденно десятками авторів. Мати команду волонтерів, яка перекладатиме всі зміни майже в реальному часі, практично неможливо.

Однак переклад книги на зразок тієї, яку ви зараз читаєте, є більш керованим, оскільки я намагався писати про функції, які з часом не сильно зміняться. Ось чому вміст книги має залишатися досить сталим протягом довгого часу.

Але навіщо нам взагалі потрібна документація не англійською мовою в технологічному світі, де англійська є де-факто мовою за замовчуванням? Symfony використовується розробниками у всьому світі. І деяким із них менш зручно читати матеріал англійською. Переклад деякої документації «getting started» є частиною ініціативи різноманітності Symfony, у рамках якої ми прагнемо знайти способи зробити Symfony якомога інклюзивнішим.

Як ви можете собі уявити, переклад понад 300 сторінок — це величезний обсяг роботи, і я хочу подякувати всім людям, які допомогли перекласти цю книгу:

  • Oleh Sydorenko
  • Oleh Vehera
  • Boryslav Kosun
  • Anton Karpov
  • Olena Kirichok
  • Serhii Kholodniuk
  • Oleksii Didenko
  • Vasyl Kydyba
  • Ivan Shcherbak

Корпоративні спонсори

Цю книгу підтримали люди з усього світу, надавши фінансову підтримку цьому проекту. Завдяки їм цей контент доступний безкоштовно онлайн, а також у вигляді паперової книги, під час конференцій Symfony.

Окремі спонсори

Javier Eguiluz @javiereguiluz
Tugdual Saunier @tucksaun
Alexandre Salomé https://alexandre.salome.fr
Timo Bakx
Arkadius Stefanski https://ar.kadi.us
Oskar Stark @OskarStark
slaubi  
Jérémy Romey
Nicolas Scolari  
Guys & Gals at SymfonyCasts https://symfonycasts.com
Roberto santana
Ismael Ambrosi
Mathias STRASSER https://roukmoute.github.io/
Platform.sh team http://www.platform.sh
ongoing https://www.ongoing.ch
Magnus Nordlander @magnusnordlander
Nicolas Séverin @nico-incubiq
Centarro https://www.centarro.io
Lior Chamla https://learn.web-develop.me
Art Hundiak @ahundiak
Manuel de Ruiter https://www.optiwise.nl/
Vincent Huck  
Jérôme Nadaud https://nadaud.io
Michael Piecko @mpiecko
Tobias Schilling https://tschilling.dev
ACSEO https://www.acseo.fr
Omines Internetbureau https://www.omines.nl/
Seamus Byrne http://seamusbyrne.com
Pavel Dubinin @geekdevs
Jean-Jacques PERUZZI https://linkedin.com/in/jjperuzzi
Alexandre Jardin @ajardin
Christian Ducrot http://ducrot.de
Alexandre HUON @Aleksanthaar
François Pluchino @francoispluchino
We Are Builders https://we.are.builders
Rector @rectorphp
Ilyas Salikhov
Romaric Drigon
Lukáš Moravec @morki
Malik Meyer-Heder @mehlichmeyer
Amrouche Hamza
Russell Flynn https://custard.no
Shrihari Pandit
Salma NK.
Nicolas Grekas  
Roman Ihoshyn https://ihoshyn.com
Radu Topala https://www.trisoft.ro
Andrey Reinwald https://www.facebook.com/andreinwald
JoliCode @JoliCode
Rokas Mikalkėnas  
Zeljko Mitic @strictify
Wojciech Kania @wkania
Andrea Cristaudo https://andrea.cristaudo.eu/
Adrien BRAULT-LESAGE @AdrienBrault
Cristoforo Stevio Cervino http://www.steviostudio.it
Michele Sangalli  
Florian Reiner http://florianreiner.com
Ion Bazan @IonBazan
Marisa Clardy
Donatas Lomsargis http://donatas.dev
Johnny Lattouf
Duilio Palacios https://styde.net
Pierre Grimaud @pgrimaud
Marcos Labad Díaz
Stephan Huber https://www.factorial.io
Loïc Vernet https://www.strangebuzz.com
Daniel Knoch http://www.cariba.de
Emagma http://www.emagma.fr
Gilles Doge  
Malte Wunsch @MalteWunsch
Jose Maria Valera Reales @Chemaclass
Cleverway https://cleverway.eu/
Nathan @nutama
Abdellah EL GHAILANI https://connect.symfony.com/profile/aelghailani
Solucionex https://www.solucionex.com
Elnéris Dang https://linkedin.com/in/elneris-dang/
Class Central https://www.classcentral.com/
Ike Borup https://idaho.dev/
Christoph Lühr https://www.christoph-luehr.com/
Zig Websoftware http://www.zig.nl
Dénes Fakan
Danny van Kooten http://dvk.co
Denis Azarov http://azarov.de
Martin Poirier T. https://linkedin.com/in/mpoiriert/
Dmytro Feshchenko @dmytrof
Carl Casbolt https://www.platinumtechsolutions.co.uk/
Irontec https://www.irontec.com
Lukas Plümper https://lukaspluemper.de/
Neil Nand https://neilnand.co.uk
Andreas Möller https://localheinz.com
Alexey Buldyk https://buldyk.pw
Page Carbajal https://pagecarbajal.com
Florian Voit https://rootsh3ll.de
Webmozarts GmbH https://webmozarts.com
Alexander M. Turek @derrabus
Zan Baldwin
Ben Marks, Magento http://bhmarks.com

Любов сім’ї

Підтримка сім’ї — понад усе. Дуже дякую моїй дружині Hélène і моїм чарівним дітям Thomas та Lucas за їх постійну підтримку.

Насолоджуйтесь ілюстрацією Thomas… і книгою!

../_images/illus-thomas.png

This work, including the code samples, is licensed under a Creative Commons BY-NC-SA 4.0 license.