SymfonyWorld Online 2021 Winter Edition December 9 – 10, 2021 100% Online 25 talks and 10 workshops
Caution: You are browsing the legacy symfony 1.x part of this website.

Dodatek A - Sandbox

Jeśli chcesz jedynie wypróbować symfony i poświęcic na to tylko kilka godzin, w tym rozdziale prezentujemy, jak można robić to szybko. Jeżeli natomiast zależy Tobie na rozpoczęciu własnego projektu, zalecamy pominąć ten rozdział i od rozpocząć Instalacji symfony.

Najszybszym sposobem na eksperymentowanie z symfony, jest zainstalowanie sandboxa. Sandbox to bardzo-łatwy-do-instalacji spakowany projekt symfony, od razu skonfigurowany z kilkoma delikatnym domyślnymi ustawieniami. Jest to najlepszy sposób na wypróbowanie symfony bez poświęcania czasu na poprawną instalację, które są zgodne z przyjętymi praktykami.

caution

Sandbox domyślnie jest skonfigurowany z bazą danych SQLite, dlatego należy sprawdzić czy serwer stron WWW PHP wspiera SQLite (zobacz [Wymagania](rozdział 02-Prerequisites#chapter_02)). Możesz również przeczytać rozdział Konfiguracja bazy danych aby zobaczyć jak zmienić bazę danych w Sandboxie.

Możesz pobrać sandbox symfony w formatach .tgz lub .zip na stronie instalacji symfony, na stronie instalacji lub też przechodząc na:

/get/sf_sandbox_1_4.tgz

/get/sf_sandbox_1_4.zip

Rozpakuj plik, gdzieś w Twoim katalogu domowym serwera stron, i gotowe. Twój projekt symfony jest już dostępny, gdy otworzysz skrypt web/index.php w przeglądarce.

caution

Trzymanie wszystkich plików symfony w katalogu domowym jest dopuszczalne tylko do testów na komputerze lokalnym. Jest to bardzo zła praktyka na serwerze produkcyjnym serwerze, udostępniając wszystkie wewnętrzne skrypty aplikacji widoczne dla użytkownika końcowego.

Możesz zakończyć instalację, czytając rozdziały Konfiguracja serwera WWW oraz Środowisko.

note

Jako że sandbox jest normalnym projektem symfony, w którym niektóre działania zostały wykonane za Ciebie oraz konfiguracja została zmieniona, bardzo łatwo wykorzystać go jako miejsce startowe dla nowego projektu. Jednak należy pamiętać, że prawdopodobnie będzie konieczne dostosowanie konfiguracji; na przykład zmiana ustawień dotyczących bezpieczeństwa (zobacz poradnik dotyczący konfiguracji XSS oraz CSRF).