Caution: You are browsing the legacy symfony 1.x part of this website.
Cover of the book Symfony 5: The Fast Track

Symfony 5: The Fast Track is the best book to learn modern Symfony development, from zero to production. +300 pages showcasing Symfony with Docker, APIs, queues & async tasks, Webpack, SPAs, etc.

Wprowadzenie

Framework symfony, zbudowany jest w architekturze MVC, pozwala szybciej tworzyć serwisy internetowe. Dostarcza najlepsze praktyki, które pomogą wdrażać serwisy rozwijalne i bezpieczne. Do rozpoczęcia pracy zgodnie z najlepszymi praktykami wystarczy instalacja frameworka na komputerze.

Instalacja symfony nie różni się od instalacji każdej innej aplikacji PHP, ale jeżeli chcesz zadbać na wstępie o bezpieczeństwo Twojej instalacji, nie powinieneś/aś wkładać wszystkich plików do głównego katalogu, tak jak w innych aplikacjach. Instalacja symfony wg opisanego przez nas sposobu może zająć Ci trochę więcej czasu, to w dłuższej perspektywie wysiłek ten naprawdę Ci się zwróci. Ponadto, tak jak w innych instalacjach aplikacji PHP, możesz napotkać na wiele małych problemów, które mogą niepotrzebnie utrudnić Ci pracę bardziej niż zawsze, dlatego postaramy się pomóc Tobie z nimi.

W niniejszym poradniku, poznasz wszystko, co jest niezbędne aby rozpocząć nowy projekt symfony. Od konfiguracji serwera WWW, samodzielnej instalacji symfony, poprzez tworzenie aplikacji; aż do otrzymania w pełni działającej serwisu symfony, gotowego do wykorzystania w Twoim następnym projekcie.